Inauguracja zajęć Akademii Młodych Twórców i Dziecięcej Akademii Młodych Twórców

Z wielką satysfakcją informujemy o otwarciu nowego - dwudziestego drugiego roku działalności AKADEMII MŁODYCH TWÓRCÓW i DZIECIĘCEJ AKADEMII MŁODYCH TWÓRCÓW. W uroczystości inauguracyjnej wzięli udział członkowie AMT i DAMT, rodzice, nauczyciele oraz osoby reprezentujące łódzkie instytucje edukacyjne i administracyjne, z Panią Poseł Małgorzatą Niemczyk na czele.

Nowym członkom Dziecięcej Akademii Młodych Twórców zostały wręczone indeksy, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Prowadzący zajęcia omówili pracę poszczególnych sekcji, eksponując tematykę zajęć. W Młodzieżowej Akademii Młodych Twórców obecnie funkcjonują sekcje: „Programowania w C++”, „Programowania webowego”, „Tworzenia aplikacji okienkowych w C#”. W Dziecięcej Akademii dzieci uczęszczają na zajęcia w sekcjach tematycznych: „Konstruktorzy i programiści" (grupa „Programowania robotów” i „Programowania w Scratchu”), „Badacze i Odkrywcy” oraz „Twórcy i pasjonaci". W pracach Akademii łącznie bierze udział ponad 100 dzieci.