JAK WYKORZYSTAĆ NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W PRACY DYREKTORA PLACÓWKI?

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty "WYKORZYSTANIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W PRACY DYREKTORA PLACÓWKI”, podczas których będziecie mogli Państwo dowiedzieć się, w jaki sposób:
- Zaprezentować nowoczesność placówki i własną fachowość, przedstawiając materiały o szkole na zebraniach z rodzicami, Radą Pedagogiczną, w trakcie akademii lub Drzwi Otwartych, wykorzystując możliwości urządzeń interaktywnych.
- Korzystać z nowoczesnych rozwiązań, czyli jak pracować z programem tablicy interaktywnej oraz utworzonymi wcześniej plikami w środowisku Microsoft Office.

W trakcie warsztatów zaprezentujemy sprzęt i porównamy go w zakresie:
- Najpraktyczniejszego oprogramowania do tablic interaktywnych, pozwalającego na szybką i satysfakcjonującą pracę nauczycieli.
- Pokażemy jak prowadzący mogą wykorzystać piloty do testów (automatyczne ocenianie prac uczniów wg wcześniej ustalonego klucza). Czy warto z nich korzystać?
- Nowoczesnych mobilnych laboratoriów cyfrowych Labdisc umożliwiających prowadzenie badań w klasie i na wycieczce (i ich prezentacji w czasie rzeczywistym).
- Praktycznego zastosowania wizualizerów (kamer dokumentacyjnych) na spotkaniach i zajęciach edukacyjnych.

Rozważymy jakie korzyści z ww. zastosowań mogą czerpać nauczyciele oraz uczniowie, i jak tym samym podnieść rangę placówki? Jak ułatwić i skrócić czas przygotowań do zajęć nauczycielom, a jak w łatwy sposób zainteresować uczniów?

Warsztaty odbędą się 11 marca (piątek) podczas „Weekendu z technologią informacyjną” w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopcińskiego 29. Do wyboru są dwie tury warsztatów: w godz. 14:30-16:00 oraz 16:15-17:45. Rejestracja dostępna jest na stronie: http://weekend.wckp.lodz.pl/