PROGRAMOWANIE W ŚRODOWISKU SCRATCH dla nauczycieli wszystkich przedmiotów

Już po raz drugi organizujemy 20-godzinny kurs informatyczny "MISTRZOWIE KODOWANIA. PROGRAMOWANIE W ŚRODOWISKU SCRATCH". Scratch to wizualny język programowania - prosty i intuicyjny, posiada przyjazny interfejs. Za pomocą obiektów blokowych, które układa się niczym puzzle dzieci tworzą gry, programy, animacje i pokazy multimedialne. Dodatkową zaletą programu jest możliwość tworzenia projektów "w Chmurze". Program Mistrzowie Kodowania pokazuje, że zajęcia z programowania mogą prowadzić nauczyciele różnych przedmiotów. Celem programu jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów polskich szkół.

W trakcie kursu przedstawimy zasady pracy w środowisku Scratch, uczestnicy będą wykonywać przykładowe projekty, poznając poszczególne narzędzia programu.
Kurs poprowadzą trenerki programu MISTRZOWIE KODOWANIA - Lidia Aparta i Wiesława Bednarska - znane z warsztatów zorganizowanych podczas „Weekendu z technologią informacyjną” oraz „I Kongresu Innowacyjnych Nauczycieli”.

Spotkania odbędą się w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ul. Kopcińskiego 29, sala 307) w następujących terminach: 12, 19, 26 listopada i 3 grudnia 2015 r. w godz. 15:15 – 19:00. Koszt udziału w kursie wynosi 40 zł.
Pytania można kierować drogą mailową na adres: koludo@wp.pl
Gorąco zachęcamy do udziału.