XIV FESTIWAL BIBLIOTEK SZKOLNYCH JUŻ ZA NAMI...

16 kwietnia na Gali w Muzeum Miasta Łodzi podsumowano konkursy odbywające się w ramach XIV Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Festiwalowe przedsięwzięcia, w tym roku pod hasłem „Ja czytam, ty czytasz, my czytamy”, rozpoczęliśmy w październiku 2014 r. Do konkursów przystąpiło ponad 13 tysięcy uczniów z 116 szkół. Konkursy odbywały się na trzech poziomach edukacyjnych, wszyscy czytali lektury. Ideą konkursów było pokazanie, że lektury szkolne są ciekawe. Można je czytać pięknie solo i w duecie. Uczniowie szkół podstawowych „Pięknie czytali lektury szkolne”, gimnazjalistom przyświecała myśl „Ciekawiej czyta się w duecie”, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych „Czytali poezję miłosną”. Na Gali spotkało się 124 uczniów wraz z opiekunami ze 110 szkół.

W KATEGORII KLAS I-III wyróżnienia otrzymali: Miłosz Bednarek (SP nr 65 w Łodzi) oraz Julia Pietrowska (SP nr 79 w Łodzi), III miejsce zajął Jakub Seradzam (Katolicka SP w Łodzi), II miejsce Zofia Błaszczyk (SP nr 111 w Łodzi), a I miejsce Angelika Słubik (SP nr 169 w Łodzi).

W KATEGORII KLAS IV-VI wyróżnienia otrzymali: Mateusz Rottermund (SP nr 65 w Łodzi), Julia Świerczyńska (SP nr 1 w Łodzi). Muzeum Miasta Łodzi przyznało wyróżnienie i nagrodę specjalną dla Martyny Przybylskiej (SP nr 149 w Łodzi). III miejsce w tej kategorii zdobyła Maja Winsche (SP nr 190 w Łodzi), II miejsce – Małgorzata Nowak (SP nr 120 w Łodzi), a I miejsce – Antoni Kowarski (SP nr 169 w Łodzi).

NA ETAPIE GIMNAZJALNYM wyróżnienia otrzymali: Weronika Rudzka i Szymon Gnatek (Gimnazjum nr 24 w Łodzi) oraz Łukasz Urbaniak i Piotr Zieliński (Gimnazjum nr 30 w Łodzi), III miejsce zajął duet: Kamila Zawiślak i Wiktoria Juźwicka (Gimnazjum nr 5 w Łodzi), II miejsce: Przemysław Zdrzalik i Dariusz Jóźwik (Gimnazjum nr 34 w Łodzi), a I miejsce duet z Gimnazjum nr 18 w Łodzi: Julia Pakuła i Wojciech Wach.

UCZNIOM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH przyznano wyróżnienia: dla Adriana Czaplickiego (VI LO w Łodzi) oraz Macieja Kosiackiego (XX LO w Łodzi). Jurorzy w tej kategorii przyznali nagrody specjalne: od Muzeum Miasta Łodzi dla Karoliny Ziomek (XXIX LO w Łodzi) oraz od przewodniczącego komisji konkursowej p. Piotra Groblińskiego – kierownika Ośrodka Literacko-Wydawniczym ŁDK, redaktora tomików wydawnictwa Kwadratura dla Olgi Ossowskiej (IV LO w Łodzi). III miejsce zajęła Julia Kuśnierczyk (ZSP nr 19 w Łodzi), II miejsce Marta Kubiak (XXVI LO w Łodzi), a I miejsce Aleksandra Janczak (XIII LO w Łodzi).

Galę swoją obecnością zaszczycili: Wiceprezydent Miasta Łodzi – Krzysztof Piątkowski, Łódzki Kurator Oświaty – Jan Kamiński , Radna – Małgorzata Niewiadomska-Cudak, Wicedyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi – Piotr Bierczyński, Tomasz Szymański z Wydziału Informacji i Wspierania Placówek Oświatowych Biblioteki Pedagogicznej w Łodzi, Dyrektor Muzeum Miasta Łodzi – Małgorzata Laurentowicz-Granas, przedstawiciel sponsora – Społecznej Akademii Nauk – Michał Gocek, przedstawiciel sponsora – Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości – Łukasz Kiela, dyrektorzy szkół oraz członkowie komisji konkursowych.

Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.