Regionalne Forum Innowacji 2013 "Innowacje w cyfrowej edukacji"

19 marca 2013 r. już po raz trzeci w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbędzie się Regionalne Forum Innowacyjnych Nauczycieli. Do udziału w Forum zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem technologii informacyjnych w procesach edukacyjnych. Dla nich zostaną przygotowane warsztaty, których tematyka dotyczyć będzie między innymi: wykorzystania chmury cyfrowej w procesie kształcenia, edukacji mobilnej z zastosowaniem iPadów, zarządzania cyfrowym obrazem, projektowania stron internetowych, konstruowania robotów mobilnych, narzędzi wspierających zarządzanie i odtwarzanie szkolnej pracowni komputerowej.

Tematem wiodącym Forum będzie wdrożenie nowej platformy edukacyjnej, która zostanie w marcu 2013 r. udostępniona wszystkim nauczycielom i uczniom łódzkich szkół.

Forum to również znakomita okazja do zaprezentowania dokonań innowacyjnych nauczycieli wykorzystujących technologie informacyjne. Podczas sesji plakatowej będą mieli oni możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi nauczycielami. Osoby zainteresowane prezentacją swoich osiągnięć, proszone są o kontakt mailowy: koludo@wckp.lodz.pl.

Forum jest organizowane w ramach działalności Regionalnego Centrum Innowacji, którego status nadała ŁCDNiKP firma Microsoft. Partnerami przedsięwzięcia są również firmy: SAD, Progman, WizjaNet, Acronis, Alwo, Helion.

Regionalne Forum Innowacyjnych Nauczycieli odbędzie się 19 marca 2013 r. (wtorek) w godz. 10:00-16:00 w siedzibie ŁCDNiKP przy ul. Kopcińskiego 29. Wszystkich zainteresowanych udziałem w Forum prosimy o zdalną rejestrację (ZAKŁADKA FORUM).