Zapraszamy na konferencję "Cyfrowe zasoby wspierające kształcenie uczniów"

Już 16 września 2014 roku o godz. 13:00 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (w sali 310) odbędzie się konferencja poświęcona cyfrowym zasobom edukacyjnym wspierającym procesy kształcenia. Szczególną uwagę zwrócimy na obecnie opracowywany e-podręcznik do 18 przedmiotów wszystkich poziomów edukacyjnych. Konferencja ta będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z koordynatorem projektu Panią Marlenę Plebańską, która przedstawi założenia tego przedsięwzięcia. Uczestnicy konferencji będą mogli się zapoznać z najważniejszymi funkcjonalnościami e-podręcznika. Jego praktyczne wykorzystanie przedstawią uczestnicy Akademii Młodych Twórców.

W programie konferencji przewidziano również prezentację innych zasobów edukacyjnych, które mogą w znaczący sposób sprawić, że edukacja będzie bardziej ciekawa i inspirująca młodzież do poszukiwań informacji i rozszerzania swojej wiedzy. Zaprezentowana podczas konferencji oferta Ośrodka Nowoczesnych Technologii Informacyjnych będzie ukierunkowana na rozpoznanie tych zasobów i sposobów ich wykorzystania na lekcji.

Podczas konferencji przedstawimy również możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus+, który może znakomicie wesprzeć inicjatywy szkół w zakresie realizacji projektów edukacyjnych oraz  pozyskiwania środków unijnych na ich realizację.

Uczestnicy konferencji uzyskają niezbędne informacje pozwalające na aktualizację danych uczniów na Łódzkiej Platformie Edukacyjnej, związaną z promocją do klas programowo wyższych bądź ukończeniem szkoły, a także otrzymają egzemplarze czasopisma EduFakty. Uczę nowocześnie.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o rejestrację na stronie: http://onti.wckp.lodz.pl